Ambasadorzy Gminy Uniejów

Współpraca z Ambasadorami daje naszemu miastu nieskończone możliwości. Uniejów otrzymuje wsparcie od osób, które dzielą z nim wspólne idee i wartości. Są wizytówką Uzdrowiska w kraju oraz za granicą. Dbają o jego wizerunek, łącząc go ze swoimi zamiłowaniami, pasjami. To wraz z Nimi Uniejów ma możliwość ciągłego rozbudowywania dotąd silnej, wiodącej marki miasta odwiedzanego przez setki tysięcy ludzi.  Współpraca z Ambasadorami to dla Uniejowa kolejny krok na drodze do rozwoju.

IR8_5639

EWA PAJOR

 

PIŁKA NOŻNA

  • obecnie napastnik drużyny VfL Wolfsburg (czołowego klubu ligi niemieckiej);
  • wraz z reprezentacją zdobyła Mistrzostwo Europy w roku 2013;
  • otrzymała nagrodę UEFA Under-17 Golden Player dla najlepszej piłkarki w Europie.

Ewa Pajor urodziła się 3 grudnia 1996 r. Jej rodzinną miejscowością jest Pęgów położony w gminie Uniejów. Swoją karierę piłkarską rozpoczęła w Medyku Konin tuż po ukończeniu szkoły podstawowej. Kolejnym debiutem była Ekstraliga, gdzie wystąpiła jako najmłodsza piłkarka w historii ligowych rozgrywek. Aktualnie jest reprezentantką niemieckiego klubu VfL Wolfsburg, gdzie osiąga kolejne sukcesy.

„Jestem dumna z tego, że mogę reprezentować gminę i miasto Uniejów.”


 

01

MARCIN TYBURA

MMA

  • polski zawodnik mieszanych sztuk walki wagi ciężkiej;
  • wygrana w turnieju M-1 Grad Prix 2013;
  • zwycięzca M-1 Global wagi ciężkiej w 2013 roku;
  • na swoim koncie ma 18 walk i 16 zwycięstw.

Marcin Tybura urodził się 9 listopada 1985 roku. Związany z Uniejowem od dziecka. Swoją karierę w MMA rozpoczął w 2011 roku od wygranej walki na Mistrzostwach Polski MMA w Chorzowie. Kolejny szczebel jego sukcesów zagwarantowała współpraca z kluczową europejską organizacją M-1 Global, dzięki której wygrał turniej M-1 Grad Prix. Od stycznia 2016 roku związany jest z UFC (Ultimate Fighting Championship), gdzie stoczył już cztery walki (trzy wygrane, jedna przegrana). 19 listopada 2017 r. Marcin Tybura spróbuje swoich sił w piątej walce z nowozelandczykiem Markiem Huntem.

„Często dostaję wsparcie od mieszkańców Uniejowa oraz ludzi, których osobiście nie znam, ale wykazują oni patriotyzm lokalny. A najbardziej odczuwalne jest to w mediach społecznościowych. To widać na moim fanpage’u. Na całym świecie kibiców mam, ale w regionie Uniejowa najwięcej.”

„Zawsze, kiedy jest się underdogiem, ma się więcej do ugrania w walce, niż obrona tego, co się już osiągnęło.”