boisko piłkarskie, duży napis

Sport

Gdzie można pograć lub poćwiczyć w Uniejowie?

Uwarunkowania przyrodnicze gminy Uniejów – nieskażone środowisko, czysta woda, malownicze obszary oddalone od terenów o dużym natężeniu ruchu zapraszają do czynnej rekreacji i uprawiania sportu. Na bazę sportową miasta składają się:

  • kompleks boisk piłkarskich im. W. Smolarka, w skład którego wchodzi pełnowymiarowe boisko trawiaste o nawierzchni z trawy naturalnej (105 x 68 m). Jest to jedyne w kraju boisko podgrzewane wodą geotermalną przez cały okres zimy, z zadaszoną trybuną na 496 miejsc. Drugie boisko o nawierzchni z trawy syntetycznej (105 x 68 m) posiada trybunę ziemną na 110 miejsc. Oba boiska posiadają oświetlenie zgodne z wymaganiami UEFA do prowadzenia zajęć sportowych po zmierzchu oraz tablice wyników. W bezpośrednim sąsiedztwie boisk znajduje się budynek sanitarno-szatniowy (99-210 Uniejów, ul. Jakuba Świnki, tel. 506 090 242)
  • kompleks sportowo-rekreacyjny w sąsiedztwie kompleksu basenów „Termy Uniejów”, w skład którego wchodzą: pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej, boisko do siatkówki oraz piłki plażowej oraz plaża miejska z placem zabaw dla dzieci
  • hala sportowa z pełnym zapleczem (szatnie, natryski, siłownia, trybuny), boiska wielofunkcyjne, 2 korty tenisowe przy Zespole Szkół w Uniejowie (99-210 Uniejów, ul. Kościelnicka 26-28, tel. 63 288 80 75).

 

Kluby sportowe

Na terenie miasta i gminy Uniejów działają trzy szkolne kluby sportowe:

  • Uczniowski Klub Sportowy „Impuls”
  • Uczniowski Klub Sportowy „Gimpuls”
  • Uczniowski Klub Sportowy „Orlęta Wielenin”.

Kontakt:

Uczniowski Klub Sportowy „Impuls” i „Gimpuls”

Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Września 1939 roku w Uniejowie

99-210 Uniejów, ul. Kościelnicka 26-28

tel. 63 288 80 75

e-mail: sp.uniejow@szkola.uniejow.pl

www.zsuniejow.szkolnastrona.pl

 

Uczniowski Klub Sportowy „Orlęta Wielenin”

Szkoła Podstawowa im. płk. pil. Szczepana Ścibiora w Wieleninie

99-210 Uniejów, Wielenin-Kolonia 30A

tel. 63 288 98 62

e-mail: sp.wielenin@szkola.uniejow.pl

www.spwielenin.szkolnastrona.pl

 

Miejsko-Gminny Ludowy Klub Sportowy Uniejów/Ostrowsko

Klub został założony w 2004 roku, powstał z połączenia Miejskiego Klubu Sportowego „Baszta” Uniejów oraz Ludowego Zespołu Sportowego Ostrowsko. Klub stawia sobie za cel wszechstronne krzewienie kultury fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych poprzez:

Klub ten skupia wokół siebie dwie drużyny seniorskie grające w lidze okręgowej oraz w klasie A oraz dwie drużyny.

Kontakt:

Miejsko-Gminny Ludowy Klub Sportowy Uniejów/Ostrowsko

99-210 Uniejów, ul. Jakuba Świnki (kompleks boisk piłkarskich im. W. Smolarka)

tel. 603 396 582

 

Uniejowska Akademia Futbolu im. Ebiego Smolarka

Działająca w Uniejowie od 2013 roku szkółka piłkarska, prowadzi zajęcia w szkole w Uniejowie. Młodzieżą zajmują się trenerzy: Piotr Kozłowski, Tomasz Bartosik i Piotr Woźniak – trener bramkarzy. Dzieci są podzielone na grupy wiekowe. Każdy rocznik trenuje w swojej grupie liczącej maksimum 15 osób. Dodatkowo najzdolniejsi tworzą reprezentację, która reprezentuje UAF w turniejach. Celem szkolenia małych dzieci w Uniejowie jest przygotowanie motoryczne i techniczne do gry w klubie MGLKS Termy Uniejów/Ostrowsko. UAF rozpoczyna pracę z dziećmi na poziomie przedszkola i prowadzi rozwój sportowy dziecka do klasy VIII szkoły podstawowej. Akademia organizuje turnieje wewnętrzne, w których uczestniczą wszyscy podopieczni oraz spotkania z wybitnymi piłkarzami. Młodzi piłkarze reprezentują Uniejów również w turniejach organizowanych w innych miastach. Akademia wspólnie z miejscowym klubem organizuje turnieje, na które zaprasza najlepsze zespoły piłkarskie. Jest to cykl turniejów o „Termalny Puchar Burmistrza Miasta Uniejów” TERMY CUP Uniejów.

Warto dodać, że z Akademią współpracują znani piłkarze i sportowi Ambasadorzy Gminy Uniejów: Ewa Pajor oraz Euzebiusz Smolarek (patron UAF), którzy od samego początku wspierają działalność UAF, prowadzą spotkania i trenują z zawodnikami na boisku.

Kontakt:

Firma „Olimpiko”

99-210 Uniejów, ul. Dąbska 3

tel. 691 696 172

e-mail: olimpikouniejow@wp.pl

www.facebook.com/Olimpiko

 

Klub Biegacza „Geotermia Uniejów”

Od powstania w 2007 r. klub stawia sobie za cel popularyzację aktywnego trybu życia za pomocą biegania, krzewienia sportu i kultury fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, promocji i zachęcania do zdrowego trybu życia, upowszechniania sportu i rekreacji również wśród osób niepełnosprawnych oraz promowania gminy Uniejów i regionu łódzkiego. Klub Biegacza jest organizatorem Biegu „Do Gorących Źródeł” – „Sanus per Aquam – zdrowie przez wodę” (październik) na dystansie 10 km z udziałem biegaczy z kraju i zagranicy. Po raz pierwszy w 2015 roku był organizatorem, wraz z 1 Dywizjonem Lotniczym z Leźnicy Wielkiej, Biegu „ExTERMYnator” (czerwiec) na dystansie 9 km z przeszkodami.

Prezesem klubu jest Jacek Kurpik.

Kontakt:

Klub Biegacza „Geotermia Uniejów”

99-210 Uniejów, ul. Kościelnicka 44

tel. 63 288 95 20, fax 63 288 82 86

e-mail: klubbiegacza@geotermia-uniejow.pl

www.facebook.com/KlubGiegaczaGeotermiaUniejow

 

Klub Morsów „Komando Foki”

Przy Klubie Biegacza „Geotermia Uniejów” działa sekcja morsów o nazwie „Komando Foki”, nawiązująca do elitarnej formacji amerykańskiej, uwiecznionej w filmie o tej samej nazwie. Sekcja powstała w 2009 roku. Jest to grupa zrzeszająca miłośników lodowatych kąpieli województwa łódzkiego (m.in. Uniejowa, Łęczycy, Poddębic, Łodzi, Aleksandrowa Łódzkiego i Zelowa). Morsy zażywają kąpieli w każdą jesienno-zimową niedzielę przed południem w rzece Warcie w Uniejowie. Spotkania odbywają się na plaży niedaleko kompleksu „Term Uniejów”. Chętnych, poszukujących „mrożącej krew w żyłach” przygody serdecznie zapraszamy!

Kontakt:

Klub Morsów „Komando Foki”

Włodzimierz Chajdas

tel. 605 271 777

e-mail: komandofoki@vp.pl

www.facebook.com/KomandoFoki

 

Uniejowski Klub Karate Fudokan BASSAI

Uniejowski Klub Karate powstał w 2008 roku. W swoich kręgach zrzesza wielokrotnych medalistów Mistrzostw Europy i Polski w Karate Shotokan i Fudokan. Podstawowe elementy treningu to: KIHON to zbiór technik karate wykonywanych w powietrzu. KATA to forma technik karate połączona w konkretny układ. Stanowi ona jedną z konkurencji rozgrywanych na zawodach, i nazywana jest „walką z cieniem”. KUMITE to walka z realnym przeciwnikiem. Na poziomie podstawowym techniki są proste, ataki zapowiadane, „walka” jest bezkontaktowa i całkowicie bezpieczna. Z czasem trenuje się coraz szybsze ataki, skomplikowane bloki, często zakończone wycięciem i kontratakiem.

Trenerką uniejowskich karateków jest Maja Ostrowska, trzykrotna Mistrzyni Świata, wielokrotna Mistrzyni Europy i Polski w Karate, Trenerka dziecięcej Kadry Polski. Z myślą o najmłodszych adeptach sztuki walki klub, co roku organizuje z Okazji Dnia Dziecka Turniej Małego Karateki. Zajęcia odbywają się w sali treningowej klubu, na ul. Orzechowej 6.

Kontakt:

Uniejowski Klub Karate „BASSAI”

Maja Ostrowska

99-210 Uniejów, Ostrowsko 33

tel. 609 037 081

 

Koło Wędkarskie nr 16 PZW w Uniejowie

Koło powstało w 1948 r., a jego założycielem i pierwszym prezesem był Aleksy Mokrosiński Na początku działalności liczyło 20-tu członków, wędkujących w wodach Warty i jej starorzeczach, natomiast w chwili obecnej zrzesza aż 400-tu amatorów tego sportu.

Cenną inicjatywą było powołanie w 2006 r. szkółki rybackiej, w której młodzież poznawała i doskonaliła technikę wędkarską,  pod okiem Henryka Sochackiego i Władysława Becalika. Od 2017 r. szkółkę prowadzą Tomasz Bartosik oraz Zbigniew Kuglarz.

Od 2002 r. w strukturach Koła funkcjonuje również Społeczna Straż Rybacka, której komendantem został Rafał Przybylak. Straż, wspólnie z policjantami z komisariatu w Uniejowie i Państwową Strażą Rybacką w Sieradzu, prowadzi kontrole na rzece Warcie oraz w okolicach łowisk i akwenów, położonych na terenie gminy.

Obecnie funkcję prezesa Koła Wędkarskiego nr 16 PZW w Uniejowie sprawuje Dariusz Adamiak.

Kontakt:

Polski Związek Wędkarski

Koło Wędkarskie nr 16 w Uniejowie

ul. Orzechowa 6 lokal nr 40

99-210 Uniejów

Społeczna Straż Rybacka: 600 945 111

Zarząd Koła: 506 090 242

 


Terminy imprez sportowych organizowanych w gminie Uniejów.